כתובת מרפאה:

ריינס 18, תל אביב

שאלות ותשובות

עוקף התינוק מהקודקוד לעכוז בהתאם לגיל ההריון נמדד בכדי לראות אם הוא בגודל שהוא צריך להיות לגילו. לאחר מכן ממוקם החיישן, הנקרא המתמר, על הבטן שלך, כך שאזור הקפל העורפי של התינוק שלך מופיע על המסך ומודד את העובי שלו על המסך עם מחוגה.

סיכוייו של התינוק שלך לחריגות כרומוזומלית נקבעים על ידי מדידה העורפית, בגילך וגיל ההריון של תינוקך. תוצאות בדיקת הדם וההערכה של הנוכחות של עצם האף גם באה בחשבון, במידה ובחרת לבצע את הבדיקות האלה גם כן.
בגלל הקפל העורפי של התינוק בדרך כלל מתקבל מרווח עבה יותר עם כל יום של הריון, חוקרים הצליחו לקבוע מה הוא העובי הממוצע עבור כל יום במהלך השלושה השבועות האלו.
בנוסף הם גם חישבו את הקשר הסטטיסטי בין מדידה זו, גילו של התינוק, גיל האם, והסיכויים שהתינוק שייולד יהיה עם מומים מסוימים. באופן כללי, בקפל עבה יותר בגיל הריון נתון, הסיכוי הגבוה יותר לבעיה כרומוזומלית.

לרוב ניתן לקבל את התוצאות מייד, אלא אם הרופא נאלץ לשלוח את הנתונים למרכז עיבוד. במקרה זה התהליך לוקח עשרה ימים.

אם הרופא שלך המליץ ​​על בדיקה מי שפיר, הוא בדרך כלל ההליך מתוכנן בין השבוע 15 וה -18 להריון.

הדיוק של בדיקה מי שפיר הוא כ 99.4%.
בדיקת מי שפיר עלולה לעתים להיות לא מוצלחת עקב בעיות טכניות, כגון חוסר היכולת לאסוף כמות מספקת של נוזלים או כישלון של התאים שנאספו לגדול.

קיים סיכון קטן. בדיקת מי השפיר עלולה לגרום להפלה (פחות מ 1%, או כ-1 מתוך 200 עד ל-1 מתוך 400). פגיעה בתינוק או לאם, זיהום ולידה מוקדמת הן סיבוכים פוטנציאליים אחרים שיכולים להתרחש, אך הם נדירים ביותר.

כן. לרוב ניתן ייעוץ גנטי לפני התהליך. לאחר שהסיכונים והיתרונות של בדיקת מי השפיר הוסברו ביסודיות, את יכולה לבחור לבצע או לא את הבדיקה.

לאחר בדיקת מי שפיר, עדיף ללכת הביתה ולהירגע לשארית היום. לא מומלץ לבצע כל פעילות מאומצת, להרים משקל מעל 10 קילו(כולל ילדים), ומומלץ להימנע מיחסי מין.
בנוסף ניתן לקחת 2 כמוסות אקמול (פרצטמול) כל 4 שעות על מנת להקל על חוסר נוחות. יום לאחר התהליך, תוכלי לחדש את כל הפעילויות הרגילות שלך, אלא אם כן קיבלת הוראה אחרת מן הרופא המטפל שלך.

אנא פני ליעוץ רפואי אם אתה מפתחת חום או דימום, הפרשות מהנרתיק, או כאבי בטן חמורים.

התוצאות של הבדיקה בדרך כלל זמינות תוך 2-3 שבועות. אם לא התקבלו תוצאות תוך 3 שבועות, התקשרי לרופא שלך.